DSC_0097Студенти й викладачі Університету не залишалися сторонніми спостерігачами жаских подій 18–21 лютого 2014 року – подій, що визначили й засвідчили принципово інший геополітичний та цивілізаційний вибір українців. Колектив Шевченкового університету всіляко підтримував учасників Революції Гідності, долучався до протестних та інформаційних кампаній, допомагав зі збором коштів, продуктів та медикаментів для потреб Майдану, представники КНУ брали участь у нічних чергуваннях на Майдані, у медичних закладах Києва, куди відвозили поранених мітингувальників, а також на випадок небезпеки організовували волонтерське чергування в навчальних корпусах КНУ.
У п’яту річницю трагічних подій Революції Гідності адміністрація, студенти й співробітники КНУ взяли участь у заходах, присвячених пам’яті загиблих під час протистоянь в Україні 18–21 лютого 2014 року.
Покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні відбулося 20 лютого 2019 року. Участь у ході взяв ректор КНУ Леонід Губерський, керівники, викладачі, співробітники, аспіранти, студенти навчальних підрозділів Університету, представники Ради ветеранів КНУ. Колектив Шевченкового університету пройшов урочистою ходою місцями найбільш масових розстрілів героїв Революції Гідності, учасники ходи поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні й ушанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.