250404054Коли для Батьківщини прийшов грізний час, українська фракція Центру Університету Святого Володимира покликала «студентів-українців негайно прийти на підмогу своєму краєві і народові, одностайно ставши під прапор борців за волю України проти нападників. Треба кинути на цей час науку і одною дружньою лавою стати на оборону прав українського народу». З такого звернення, оприлюдненого у січні 1918 року, починалася історія героїв Крут.
Цього дня 100 років потому університетська спільнота вирушила вшанувати пам’ять відчайдушних крутянців на три важливі локації: безпосередньо в Крути, на Аскольдову Могилу та на Лук’янівське кладовище, де спочивають вихованці Університету Святого Володимира Володимир Шульгин і Володимир Наумович, які полягли в бою 1918 року.
Традиційно на Аскольдову Могилу в Києві відправилися представники адміністрації КНУ на чолі з ректором Леонідом Губерським, Студентського парламенту Університету, директори інститутів та декани факультетів, курсанти Військового інституту КНУ та ветерани.
«Наша молодь – студенти, гімназисти, курсанти військових училищ – усі вони полягли задля того, щоб прокласти дорогу в наше сьогодення. Ми пишаємося тим, що серед воїнів Крут були університетські вихованці. Наші студенти завжди подавали приклад самовідданого служіння своїй Батьківщині», – зауважив ректор Леонід Губерський.