Центр комунікацій

102 роки тому біля залізничної станції Крути, що за 130 км від Києва, добровольчий Студентський курінь із 300 юнаків – студентів Університету Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та київських гімназистів, – вступили у нерівний бій із більшовицькими військами, що налічували близько 5 тисяч осіб. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя герої зупинили наступ ворога на два дні, які стали вирішальними для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання незалежної України.
Університетська громада вшанувала пам’ять Героїв Крут покладанням квітів біля Пам’ятного Хреста на Аскольдовій Могилі та на Лук’янівському цвинтарі, де поховані Володимир Наумович та Володимир Шульгин, вихованці Університету Святого Володимира.
Звертаючись до тих, хто зібрався на Аскольдовій могилі вшанувати героїв-крутян, ректор КНУ Леонід Губерський зауважив: «Можна лише уявити собі цих молодих людей, з яких чимало хто вперше взяв до рук зброю. Але вони 5 годин витримували бій! Це була одна з перших збройних акцій на захист незалежності нашої держави. Боротьба затяглася на багато десятиліть, навіть пам’ять про героїв Крут замовчувалася майже 70 років. Наше завдання – берегти цю пам’ять. Для нинішніх поколінь це гідний приклад того, як треба виховувати патріотизм і бути готовим до захисту своєї Вітчизни. Світла пам’ять героям!»
Громада Київського національного університету імені Тараса Шевченка схиляє голови перед полеглими й пам’ятає про звитягу крутянців, які жертвували власними життями й виборювали незалежність України!