поклад 2Центр комунікацій

Фото Н. Мацибок-Стародуб ©

Цьогоріч Україна відзначає 6-ту річницю трагічних подій Революції Гідності – тієї «зими, що нас змінила», зими, котра засвідчила принципово інший геополітичний та цивілізаційний вибір українців.
Викладацько-студентський колектив Шевченкового університету завжди виявляв активну громадянську позицію: так було за часів Революції на граніті, під час Помаранчевої революції й упродовж Революції Гідності.
З 2014 року 18 – 20 лютого – дні жалоби для всіх українців. У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшли пам’ятні заходи за участі адміністрації, студентів і співробітників, присвячені героям, загиблим під час збройних протистоянь у центрі Києва.
Скорботний тиждень у КНУ розпочався виготовленням паперових білих ангелів студентами й працівниками Інституту філології і продовжився тихою акцією «Ангели пам’яті», ініційованою Анжелікою Рудницькою, співробітницею Центру фольклору та етнографії. Також в ІФ КНУ було презентовано інсталяції світлин часів Революції Гідності із фотороботами Олександра Тимошенка, Валерія Попова й Володимира Мукана, які були безпосередніми учасниками тих подій. У мистецькому просторі головного навчального корпусу КНУ поруч із Зоологічним музеєм пройшла виставка світлин Олександра Тимошенка «Нескорений Майдан» зі знімками, які ілюструють найзапекліші миті громадянського спротиву силовикам у Києві упродовж 18 лютого 2014 року.
20 лютого – День Героїв Небесної Сотні – розпочався в холі головного корпусу хвилиною мовчання біля символічної інсталяції з особистих речей мітингувальників, переданих учасниками цих подій Університетові.
Віддати шану загиблим Героям Небесної Сотні на Алею, названу на їхню честь, прийшли керівники, співробітники, викладачі й студенти КНУ. У своєму зверненні до присутніх ректор Леонід Губерський зазначив, що «хоча ще до кінця не розслідувані всі події того часу, залишається багато відкритих запитань, та ми вічно будемо пам’ятати наших Героїв. Разом із тим треба робити все для того, щоб була злагода в суспільстві, щоб усі українці були об’єднані і думали про свободу і честь своєї держави й свого народу. Особливо зараз, коли триває війна за незалежність. І наше завдання, як університету, навчати молоде покоління відстоювати честь і незалежність держави, як зробили це Герої Небесної Сотні. Вічна їм пам’ять! Героям Слава!»
Упродовж дня в навчальних підрозділах Університету задля вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні проходили символічні хвилини мовчання, акції із запалюванням свічок пам’яті та інші заходи.