98 років тому за 130 км на північний схід від Києва, неподалік залізничної станції Крути мала місце подія, якій судилося стати легендою. Частиною цієї легенди були і студенти Київського університету.
І хоч бій під Крутами закінчився відступом українських частин, вони затримали ворога на довгих чотири дні, дозволивши Центральній Раді укласти Брест-Литовський мирний договір, який засвідчив міжнародне визнання української незалежності і наших кордонів.
Сьогодні, майже сотню років потому, цю боротьбу за незалежність України продовжують нащадки героїв Крут… І знову серед них десятки студентів, викладачів і співробітників Шевченкового університету, яким так само довелося «книжки змінити на гранати».
29 січня 2016 року, вшановуючи пам’ять полеглих під Крутами героїв, студенти, курсанти, викладачі і співробітники Університету на чолі з ректором Леонідом Губерським поклали квіти до Пам’ятного хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі, окрема делегація від Університету відвідала місце бою під станцією Крути.