нова на 2-гуУ лютому країна вшановує пам’ять своїх перших героїв нового часу – тих, хто назавжди залишився у лютому 2014 року. Того сонячного дня, коли тисячі протестувальників пішли у «мирний наступ» від Майдану до останнього осердя влади, навіть у страшному сні не можна було припустити, що відлік Героїв тільки розпочнеться. Від бійні в Маріїнці та урядовому кварталі, ночі на палаючому Майдані, посвисту куль у центрі європейської столиці – і до «ввічливих людей» у Криму та сепаратизму на Донбасі, Іловайська, Аеропорту й сьогоднішньої Авдіївки. Герої Небесної Сотні першими поклали свої життя за свободу, гідність і майбутнє України.

Пам’ять Героїв вшановували у ці лютневі дні по всій країні. Пам’ятні заходи на честь загиблих пройшли й у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. 18 лютого відбулося офіційне покладання квітів до Меморіалу пам’яті на місці загибелі Героїв. 20 лютого на всіх факультетах та в інститутах Університету хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв. У холах усіх корпусів демонстрували хроніку подій Революції Гідності. У Головному корпусі на хвилину мовчання зібралися співробітники та студенти на чолі з ректором Леонідом Губерським.
майданВіддавши шану полеглим, ректор розповів усім присутнім про ініціативу зі спорудження Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні як символу національної пам’яті на місці трагічних подій. Леонід Губерський закликав університетську спільноту долучитися до цієї гідної справи та підтримати традиції української благодійності.
Президент України Петро Порошенко ініціював встановлення  державних іменних стипендій на честь наймолодших Героїв Небесної Сотні.