185_1843041549Владислав ПОДКІЧ,
курсант

Я так її, я так люблю
Мою Україну убогу,
Що проклену святого Бога,
За неї душу погублю!

У цих словах Тараса Шевченка з поеми ”Сон”, на мій погляд, прихована вся суть поняття «патріотизм», який завжди демонструють наші земляки-українці від сивої давнини до наших днів.На мою думку, патріотизм – це величезна відповідальність, готовність боротися до останньої краплі крові за честь і волю Батьківщини.
Чи спроможна наша армія захистити рідну землю? Хто вони – сьогоднішні воїни, солдати і офіцери, всі ті, кому випало зі зброєю в руках боронити українські кордони? Відповіді на ці питання перебувають у тісному зв’язку з такими поняттями, як гідність, честь, мужність, героїзм, патріотизм.
Не можу не згадати миколаївського десантника, снайпера 79-ї аеромобільної бригади Павла Чорія, який у бою з сепаратистами втративши око в перестрілці, продовжував вести прицільний вогонь по ворогу, зумів витягнути з розбитої автівки чотирьох своїх товаришів та супроводжував їх по дорозі до шпиталю, поки сам не втратив свідомість.
Навіки в пам’яті українського народу закарбовано ім’я командира першого аеромобільно-десантного батальйону 95-ї аеромобільної бригади підполковника Тараса Сенюка, який ціною власного життя врятував свій підрозділ, що потрапив у засідку.
Назавжди залишиться світла пам’ять про Героів України Сергія Кульчицького, Костянтина Могилка, Володимира Гринюка, Олега Міхнюка та багатьох інших учасників бойових дій у зоні антитерористичної операції.
Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка також має ким пишатися. Нещодавно Президент України Петро Порошенко нагородив 23-річного заступника начальника першої застави Херсонського прикордонного загону лейтенанта Єлисея Махова, вихованця ВІКНУ, орденом «За мужність» ІІІ ступеня. 4 вересня 2014 року, перебуваючи на черговому патрулюванні в зоні АТО на Луганщині, прикордонники зіткнулися з колоною російської техніки. Єлисей Махов першим відкрив вогонь на ураження і знищив ворога.
Усіх перелічених героїв можна без сумніву назвати щирими патріотами. Всі вони доводили й доводять свою любов і відданість рідному народові не порожніми балачками, а конкретними вчинками, часто ціною власного життя.