Золотий компасУ Харкові відбувся фінал VIII Міжнародного студентського конкурсу рекламних та PR-проектів «Золотий компас», який зібрав понад 700 студентів із 69 вищих навчальних закладів України, Білорусі, Грузії, Казахстану, Латвії, Росії, Туркменістану. З року в рік популярність заходу зростає, адже інноваційні ідеї учасників привертають увагу і науковців, і практиків.
«Золотий компас» для наших студентів — це організація якісної командної роботи: кооперація та розподіл завдань між учасниками, таймінг, самоорганізація та реальна оцінка власних сил. Конкурс — приклад результативної співпраці з реальною компанією — стартапом Preply.com., яка допомагала розібратися в маркетингових деталях, ділилася досвідом, ідеями та баченням. Загалом змагання стали цінним досвідом, джерелом цікавих контактів і зарядом драйву для продовження роботи у PR.
Студенти Інституту журналістики КНУ вибороли перше місце в секції PR «Соціальні та освітні ініціативи», де захищали свій проект “5 o’clock”, мета якого — вивчення англійської мови онлайн. Командний переможний дух, взаєморозуміння, злагоджені дії дали добрий результат.
Тож щиро вітаємо Ірину Купчинську, Марину Майбороду, Валерію Крутських та Вікторію Мошкіну з перемогою!

 

* * *

На біологічному факультеті Московського державного університету ім. М.В.Ломоносова відбулася Міжнародна біологічна універсіада, участь у якій, вже вдруге, брали команди ННЦ «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Керівник команд – доцент кафедри вірусології Т.А.Компанець.
Наші студенти продемонстрували високий рівень наукової підготовки й культури наукової дискусії. За результатами універсіади, участь у якій брали 122 учасники з 29 вишів Росії, України, Білорусі, Казахстану, в командному підсумку наша команда в складі В.Бондаренка, О.Губаря, О.Римаренка, Д.Семенюка  (вона представляла проект «Генна терапія спадкових захворювань»), посіла 1 місце. Команда у складі О.Іваненко, В.Кедлян, В.Клещевнікова з проектом «Створення рослин «із заданими властивостями»» – друге місце. В індивідуальному підсумку О.Губар посів 2 місце, О. Іваненко, О.Римаренко та В.Клещевніков поділили третє місце з однаковою кількістю набраних  балів.

* * *

“Прагніть задумів глибоких”, – закликав Олесь Гончар.

Студентки спеціальності “літературна творчість, українська мова і література” Інституту філології продемонстрували свої “глибокі задуми” на конкурсі на найкращий твір молодого автора, в результаті чого були нагороджені Міжнародною українсько-німецькою літературною премією імені Олеся Гончара.

Оксана Харун отримала премію за збірку оповідань “Спроба”; Катерина Красножон – за повість-легенду “Ключі до коріння”. Вітаємо наших талановитих молодих письменниць!

БіоуніверсіадаПро конкурс

Премія заснована 1996 року німецькими меценатами письменницею Тетяною Куштевською, підприємцем Дітером Карренбергом та Національною Спілкою Письменників України.

* * *

 
Відбувся V Міжвузівський конкурс молодих перекладачів, у якому взяли участь представники провідних університетів України.
Перше місце на конкурсі здобула Олена Старикова, студентка Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.