На черговому конкурсі Google Code-in 2014 серед 24 переможців з усього світу два призових місця зайняли хлопці з України — студент другого курсу Оптико-механічного коледжу нашого університету Станіслав Кривенко і десятикласник Ілля Ковалевський. Робота Станіслава була відзначена як найкраща серед 24 конкурсантів із 658 учасників.

Google Code-in — це змагання з розробки програмного забезпечення з відкритим кодом для школярів з усього світу віком від 13 до 17 років. Початковий код таких програм доступний для перегляду, вивчення і зміни. Таким чином користувач може доопрацювати відкриту програму, використати код для створення нових програм або ж виправити в них помилки.

За сім тижнів конкурсу 658 школярів виконали 3236 завдань. Учасники писали коди, додавали нові функції до програм, виправляли помилки, створювали документацію, розробляли логотипи і знаходили нові цікаві способи показати іншим учням захопливий процес кодування.

Станіслав Кривенко виконав 26 завдань. «Серед найпростіших, з яких я починав, — завдання на скрапери. Вони побудовані на програмах, які отримують інформацію з різних інтернет-ресурсів і зберігають їх у файлі спеціального формату. Були також різні завдання на обробку даних. Найскладніші завдання — на аналізатор текстів», — розповідає хлопець.

КривенкоАзи програмування Станіслав опановував самотужки. «Школа та коледж для мене — це більш фундаментальні знання, додаток до моїх. І в принципі, це дає загальний результат», — пояснює він.

Свою першу програму Станіслав написав ще у вісім років. Це була програма «казино-рулетка», яка використовувала принцип випадковості, реєстрації та статистику. Сьогодні на програмування Станіслав витрачає близько п’яти-шести годин на день.

На початку червня хлопець разом з іншими переможцями вирушить на чотири дні до головної штаб-квартири Google у Маунтін-В’ю (Каліфорнія, США). Протягом цієї подорожі молоді програмісти відвідають церемонію нагородження, зустрінуться з інженерами Google, проведуть цілий день у Сан-Франциско і зможуть знайти нових друзів зі схожими інтересами.