DSC_3766Центр комунікацій

Наприкінці року в університеті започатковано ще одну добру традицію  – проведення  Громадянського форуму. Перший форум на тему «Відчуття єдиної університетської родини», ініційований громадськими організаціями КНУ імені Тараса Шевченка (Радою ветеранів, Студентським парламентом та первинною профспілковою організацією) відбувся 18 грудня 2015 року.

– Ми відкриваємо цей форум у час, коли зникає одна цивілізація – радянська – і народжується інша, – зазначив, виступаючи на відкритті заходу, голова оргкомітету  перший проректор Олег Закусило. – Осмисленню ролі університету на зламі цивілізацій і присвячено наш форум.
Учасників заходу привітав ректор університету Леонід Губерський:
– Сьогодні ми започатковуємо нову форму спілкування нашого багатотисячного колективу. Саме ефективні комунікації між усіма зацікавленими учасниками університетського життя і мають стати основним змістом нашого форуму.
Леонід Губерський запевнив, що раціональні ідеї та пропозиції, напрацьовані учасниками форуму, ректорат університету обов’язково розгляне та врахує в планах роботи на 2016 рік.
У пленарній доповіді «Місія університету – бачення студентства» голова Студентського парламенту Даніїл Циганок зазначив, що форум покликаний закласти основи нової концепції закладу, за якою студенти впродовж навчання роблять кроки до створення особистих проектів, учаться комунікувати з оточуючими.
Доповідь голови Ради ветеранів Університету Федора Кирилюка була присвячена діалогові університетських поколінь задля міцної єдності в реалізації спільних цінностей.
Робота форуму продовжилася у восьми секціях, на яких відбулася презентація індивідуальних і колективних проектів громадянського життя університету. До вечора тут тривали палкі обговорення (часом доходило до суперечок, коли диспутантів доводилося переривати), їх результатом стали консолідовані рішення, оприлюднені модераторами на підсумковій дискусії в ході заключного пленарного засідання.
До обговорення проектів долучилися ректор Леонід Губерський, голова оргкомітету форуму, перший проректор Олег Закусило, голова Ради ветеранів Федір Кирилюк, декани факультетів, активні представники університетської громади – загалом понад 500 чоловік.
Своїми враженнями від Громадянського форму поділилися його учасники:

Ганна Толстанова, голова Ради молодих учених університету, доктор біологічних наук:

Форум –  доволі вдала спроба створити платформу для діалогу між різними категоріями університетської спільноти: адміністрацією,  викладачами, науковцями, студентами, аспірантами, докторантами тощо. Вразили широта можливостей, закладених у програму заходу, та кількість різних проектів, які вже ініційовані чи ще перебувають на стадії розробки в нашому університеті.
На секції «Освіта і наука в університеті», у роботі якої я брала участь, значну увагу приділили знайомству з досвідом та ініціативами різних підрозділів університету щодо підвищення професійної мотивації студентів. На жаль, паралельне проходження секцій обмежувало можливість ознайомлення з іншими проблемами.

Галина Сумарокова, аспірантка хімічного факультету:

Відвідавши секцію культурно-мистецьких взаємин, я зрозуміла, що багато проблем, з якими, на мій погляд, культура мала зіштовхнутись лише на даний момент, вона давно пережила. Талановиті керівники капел «Дніпро», «Роксоланія», театральної студії «Голос» не чекають на сприятливі умови  та програми розвитку від держави або фінансових вливань, яких насправді зажди не вистачає, а вже впродовж багатьох років успішно тримають належний рівень своїх колективів. Про це свідчать численні поїздки груп за кордон, їхні успішні виступи на міжнародних фестивалях.
Наразі важливіша проблема, як це не дивно, –  заохочення та залучення студентської молоді до активної участі у культурно-масових заходах. Адже культура об’єднує людей.