На історичному факультеті пройшла Міжнародна наукова конференція “Перша світова війна: події, наслідки, уроки”.

У її роботі взяли участь 40 науковців з України, Латвії, Польщі. Серед них – викладачі, аспіранти та студенти університетів, співробітники музеїв, представники громадських організацій, незалежні дослідники.

Конференцію відкрив вітальним словом в.о. декана А. М. Пижик. На пленарному засіданні виступили професори історичного факультету КНУ В.В.Ставнюк і Б.М.Гончар та професори Латвійського університету (м. Рига) Ерікс Єкабсонс і Ілгварс Бутуліс.

Доповіді про військові проблеми Першої світової війни, які обговорювалися на першій секції, викликали жваве зацікавлення учасників конференції. Присутні почули нові дані про окремі аспекти функціонування австро-угорської армії, участь у війні українських та польських добровольчих формувань, питання розвитку авіаційної промисловості, фортифікацій та бойові дії 1914–1918 рр. Чималий інтерес викликали повідомлення про воєнну пропаганду, національні взаємини в період Великої війни, проблеми біженців та жертв війни, долі окремих особистостей під час цього світового конфлікту, дипломатична боротьба та питання післявоєнного устрою, що обговорювалися на інших двох секціях. На конференції розглядалися й інші важливі доповіді, звучали цікаві, а подекуди й невідомі раніше факти про події Першої світової війни, не бракувало й ілюстративного матеріалу та дискусій поза межами аудиторій.

До конференції “Перша світова війна: події, наслідки, уроки” була приурочена виставка фотодокументів часів Першої світової війни з приватних колекцій викладачів історичного факультету А.О. Руккаса та А.Г.Папакіна.