_D1_9037Про ефективність Мінських
домовленостей і санкції
проти РФ
Прогрес у реалізації Мінських домовленостей надто повільний, але потрібно продовжувати докладати зусиль для їх виконання. Працюємо над тим, щоб відправити миротворчу місію ООН на Донбас, вона має бути розташована не тільки на лінії зіткнення, а й на всій тимчасово окупованій території.
Санкції проти РФ будуть продовжені. Звичайно, вони самі по собі не вирішують ситуацію, необхідно діяти і політично з боку ЄС, дати чітко зрозуміти, що тема не забута. Важливо продовжувати переговори у Нормандському форматі, у рамках якого Росія несе велику відповідальність.
Мінські домовленості показують шлях до повернення Донбасу: насамперед перемир’я, потім вільні, відкриті і справедливі вибори за участі спостерігачів ОБСЄ, які повинні отримати доступ до всього регіону. Це просто розказати, але важко досягти.

Три найнеобхідніші реформи для України
1. Запровадити ефективний механізм боротьби з корупцією – це одна з найскладніших проблем, яка не вирішується за один день.
2. Налагодити чітку систему децентралізації. Дати відповідальність громадам збирати податки, щоб можна було бачити, хто працює на спільне благо добре, а кого треба переобрати – і таким чином прискорити поступ усієї країни.
3. Створити законодавчу основу для приватизації. В Україні ще чимало неефективних державних підприємств. Звичайно, приватизація – не панацея.

Перспективи євроінтеграції
і майбутнє ЄС
Євросоюз опинився перед великими викликами. Brexit – досить гірка втрата. На економічному фронті маємо залишатися творчими, інноваційними, об’єднати зусилля у розвитку науки. Необхідно захистити наші зовнішні кордони – як суходільні, так і морські. Будемо підтримувати партнерство з іншими країнами у рамках Угоди про асоціацію. Переконана, що за 10–20 років Європа залишатиметься на основі спільних цінностей важливим економічним полюсом, центром демократії і свободи у багатополярному світі.

Про відхід від політичної
діяльності
– Я понад 18 років очолюю християнських демократів, 13 років перебуваю на посту Федерального канцлера. Тепер потрібно сказати: «Хай інші візьмуть на себе відповідальність». Я залишатимуся на посту до кінця терміну, але потім не балотуватимуся. Я зробила цю заяву задля того, щоб дати можливість новим лідерам підготувати партію до наступних виборів.

Чи замінить «політика-шоу»
класичну політику?
Політика – завжди «показ», треба вміти донести свої ідеї людям у зрозумілій формі. Але йдеться не про шоу чи не шоу, а про правду чи неправду. Не можна вводити людей в оману. Брехуни-популісти і вдавані прихильники легких рішень становлять одну з найбільших загроз світової політики. Гідність людини недоторканна – у такому руслі й потрібно розглядати виклики, перед якими стоїть сучасна Європа.

Порада для молоді
від Ангели Меркель
– Мисліть позитивно й боріться за свої мрії! Менше переймайтеся міркуваннями на кшталт «Що є поганого у державі?», не звинувачуйте інших, а беріть ситуацію у власні руки. Колись я працювала фізиком і навіть не уявляла, що Німеччина отримає політичну єдність і стане могутньою державою. Коли 1989 року відкрилося вікно можливостей, я вирішила стати активною, проявляла допитливість і багато працювала. Це повністю змінило моє життя.