Наприкінці червня в Україні в рамках Французько-українського форуму закладів вищої освіти і науки працювала делегація освітян із Франції. Керували її роботою Посол Франції в Україні пан Ален Ремі, радник Президента Французької республіки Венсан Берже та Генеральний директор із питань досліджень Міністерства національної освіти, вищої освіти та наукових досліджень Франції Роже Жоне.

Візит французької делегації відбувся завдяки домовленостям, яких було досягнуто між Президентом Французької Республіки Франсуа Олландом та Президентом України Петром Порошенком під час візиту до Франції Президента України.

За результатами Форуму налагоджено освітню та наукову співпрацю з французькими вишами, здійснено обмін досвідом щодо впровадження реформ, а також створено міжнародну дослідницьку  лабораторію.

У Міністерстві освіти і науки України сторони підписали низку важливих угод. Отже, співпрацюватимуть французька Конференція президентів університетів CPU та Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Конференція директорів інженерних шкіл Франції CDEFI та Асоціація ректорів вищих технічних навчальних закладів України.

Підписано договір про створення Асоційованої міжнародної лабораторії в галузі фізики високих енергій (IDEATE). Вона буде створена спільними зусиллями Національного центру наукових досліджень Франції (CNRS), Комісаріату ядерної та відновлювальної енергій (CEA), НАН України, Університету Париж 11, КНУ імені Тараса Шевченка та ХНУ імені В. Каразіна. Міністерство освіти і науки України підписало Протокол про співробітництво з Високою радою оцінювання наукових досліджень та вищої освіти Франції (HCERES).

КНУ імені Тараса Шевченка своєю чергою підписав низку угод з Університетом міста Ле Ман, Університетом міста Кан (Нижня Нормандія), Вищою національною школою передових технологій ПаріТек,  Вищою політехнічною школою (м. Париж), Паризьким національним інститутом східних мов та цивілізацій.

На Форумі учасники обговорили питання оцінювання якості вищої освіти, інтенсифікації академічної мобільності між Україною та Францією, участі студентських організацій в управлінні вишами, а також проведення робочих зустрічей із партнерами з регіонів.

Генеральний директор з питань досліджень Міністерства національної освіти, вищої освіти та наукових досліджень Роже Жоне нагадав, що 2012 року Франція прийняла новий закон про освіту й наукову діяльність, у якому вища освіта і наука – це двигуни, що забезпечують динаміку розвитку суспільства. Він зазначив, що 15 угод, підписаних університетами України та Франції, окрім традиційних фізики та математики, включають нові напрямки співпраці – філологію, науки про довкілля, суспільні та гуманітарні науки.

Наш кор.