Студ.гвардіяСергій ЯНЧУК,
доцент Інституту філології

Нещодавно Рух сприяння територіальній обороні України проводив масштабні  навчання «Рух100. Верес» у Броварському районі Київської області. Знаменно, що вперше у навчаннях такого масштабу й значущості взяли участь найбільш активні й вмотивовані студгвардійці Василь Ютовець, В’ячеслав Масний, Лада Клочко та Сергій Янчук, голова Координаційної ради Студентської гвардії КНУ. Це свідчить про хороший рівень підготовки наших студгвардійців, адже їм довірили виконувати завдання разом із досвідченими членами територіальної оборони, більшість із яких проходили дійсну військову службу, та брали участь у бойових діях на сході України. Студгвардійці  вкотре доводять, що у стінах Шевченкового університету продовжуються славетні традиції захисників свободи та державності України, основу яких заклали овіяні безсмертною славою захисники Крут.
Також уперше було залучено студентів одного зі спеціалізованих київських вишів, які виконували роль науковців і випробовували спеціальне обладнання в польових умовах. Це доводить, що участь у заходах територіальної оборони можлива і у вигляді наукових досліджень, спрямованих на підвищення обороноздатності нашої країни.
Студгвардія КНУ не втрачає надії отримати приміщення для зберігання документації, майна та проведення лекторіїв. У переддень 100-річчя пам’яті Героїв Крут (а серед них були й студенти-добровольці Київського університету Святого Володимира), хочеться вірити, що про військово-патріотичне виховання студентської молоді ми згадуватимемо не лише під час ворожої навали й продовжимо підтримувати бойові традиції наших славних попередників військовою підготовкою та плідною науковою роботою.