Польський диктантВ Інституті філології відбувся конкурс-диктант з польської мови під назвою «Ja piszę, ty piszesz, my piszemypo polsku». Ініціатором заходу виступив фонд «Свобода і демократія” в тісній співпраці з Польським центром та кафедрою полоністики Інституту філології.

Написання диктанту було приурочене до святкування Дня незалежності Польщі. Тому текст був тематично пов’язаний з історичними подіями, які призвели до повернення Польщею незалежності в 1918 р. За складністю текст диктанту відповідав рівню В2.

Цей конкурс в Україні проходив уперше. Одночасно диктант писали в 17 містах України.

До Києва спробувати свої сили приїхали близько 160 осіб. Разом же по Україні таких бажаючих виявилося понад дві тисячі.

Написання диктанту проводилося в рамках проекту «Біло-червоне АБЦ. Польська програма підтримки освіти в Україні”, який спільно фінансується з коштів, отриманих від Міністерства закордонних справ, у рамках конкурсу на реалізацію завдання «Співпраця з Полонією і поляками за кордоном у 2014 році”.

Журі конкурсу складалося з викладачів кафедри полоністики Інституту філології Київського університету. Перемогла в конкурсі Марія Ніщиненко, учениця школи №5 міста Бровари. Друге місце посіла Ірина Шкеда, студентка-полоністка 4 курсу Інституту філології. Третє місце у Мар’яни Матлах, студентки-полоністки 3 курсу Інституту філології. Всі отримали нагороди й подарунки.

Нагороду і пам’ятний подарунок отримала також найстарша учасниця диктанту Неоніла Батищева (57 років) і наймолодша учасниця – Олександра Трапезникова (12 років).

Проведений конкурс-диктант розбудив жагу до знання польської мови.

 

Кафедра полоністики