Сергій СНІЖКО,
географічний факультет,
професор

Коли науковці різних факультетів працюють в одному проекті, вони здатні створювати дивовижні й корисні речі. Команда проекту ECOIMPACT програми Еразмус+ об’єднала фахівців географічного, економічного, юридичного факультетів, а також факультетів інформаційних технологій, радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, інформаційно-обчислювального центру КНУ, які працюють над створенням адаптивного навчального середовища для розвитку компетенцій у галузі впливу місцевої погоди, якості повітря і клімату на економіку та соціальне життя.
Використовуючи технологію інтернету речей (IoT), учасники проекту створили метеорологічну станцію для проведення локального моніторингу приземного шару атмосфери. Станція дозволить отримувати у безперервному режимі інформацію про характеристики температури і вологості повітря, сонячної радіації, про вміст мікродисперсних завислих у повітрі часток.
Програмне забезпечення для станції написав студент ФРЕКС Олександр Загарія, переможець Всесвітнього конкурсу програмістів компанії Huawei. Згодом ідею станції Олександр використав у своїй магістерській роботі.
Станцію вже встановлено на географічному факультеті КНУ. Вона призначена виключно для використання у навчальному процесі кафедри метеорології та кліматології для проведення лабораторних робіт із курсів «Біометеорологія» й «Урбометеорологія» і є частиною адаптивного навчального середовища, що створюється в рамках європейського проекту.