ПамятникВін знову повернувся до університету. Молодим, окриленим, світлим. Таким, яким був у студентські роки, навчаючись на факультеті журналістики Київського університету…

Пам’ятник великому поетові-шістдесятнику Василеві Симоненку роботи скульптора Олександра Рачковського відкрито в нашому університеті. В Україні це другий пам’ятник поетові. Перший відкрито в Черкасах, де Василь Симоненко працював власкором «Робітничої газети». Цей пам’ятник започаткував Алею пам’яті у внутрішньому дворику Червоного корпусу.

На урочистості з нагоди його відкриття прийшли класики української літератури Борис Олійник, Іван Драч і Дмитро Павличко, народний депутат України Олег Ляшко, заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, радник Президента України Юрій Богуцький, президент МАН України Станіслав Довгий, професори Дмитро Степовик і Василь Яременко, Народний артист України Євген Нищук та багато інших.

Відкрив церемонію ректор університету, академік Леонід Губерський, який відзначив, що в рік 80-річчя з дня народження Поета глибоко символічно, що пам’ятник Василеві Симоненку відкрито саме в університеті, де він навчався, робив свої перші кроки в літературі. Університет гордий тим, що великий українець, поет, громадянин Василь Симоненко – його випускник.

Борис Олійник – однокурсник Василя Симоненка – пригадав студентські роки, село Біївці, де народився і виріс Василь, їхню дружбу. «Він ніколи не згинався ні перед ким, він як воїн – непереможний духом».

«Василь – дивовижний, кришталевої чистоти, простоти і величі поет. Тим він для мене і славний,» – відзначив Іван Драч. Поезії про Василя Симоненка прочитав Дмитро Павличко.

Про феномен Василя Симоненка, актуальність його поезії сьогодні, його небажання пристосовуватися до подвійних стандартів своєї епохи і говорити правду чого б це йому не коштувало, про спроби поета вивести людину поза межі «системи» говорили інші учасники урочистостей.

Відкриття пам«Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні»

Наш кор.