IMG-9dd1ae530d4182f5397146c11ff245e6-VІрина Хільчевська,
географічний факультет,
керівник практики

Дізнатися більше про цілі та місію ЄС, НАТО й ООН в Україні, на власні очі побачити особливості роботи цих інституцій, оглянути офіси їхніх представництв у Києві змогли студенти спеціалізації «Політична географія і геополітика». Саме так згідно з новим навчальним планом уперше пройшла зимова професійноорієнтована практика для студентів 3 курсу географічного факультету.
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі розповів гостям про основні функції та задачі Представництва ЄС в Україні, проблемні питання двосторонніх відносин України з ЄС. Наступним був візит до Представництва ООН в Україні, співробітники якого нагадали про структуру організації, її відділення в Україні, можливості стажування та волонтерські програми, що особливо зацікавили студентів.
Наостанок відвідали Представництво НАТО в Україні. Це було цікаво ще й тому, що жодна інша країна – не член НАТО – не має такого рівня представництва, як Україна. Заступник директора Центру інформації і документації НАТО/Радник з питань стратегічних комунікацій пані Вікторія Цімініте (Литва) зацікавила студентів розповіддю-вікториною про НАТО, участь України у спільних програмах і проектах організації, провела екскурсію приміщеннями Представництва.
Всі зустрічі та брифінги проходили у теплій і невимушеній атмосфері. До того ж, можливість спілкуватися англійською мовою стала додатковим бонусним елементом практики і засвідчила достатньо високий рівень її володіння студентами.
– Професійноорієнтована практика стала надзвичайно корисною для нас, адже відкрила багато перспектив у власній навчальній, а надалі і кар’єрній діяльності, – ділиться враженнями студентка Ольга Халмурадова. – Було приємно усвідомлювати, що у представництві кожної з міжнародних організацій високо оцінюють потенціал та значущість нашої спеціалізації. Це дає нам наснаги та енергії на власному професійному шляху.
– Ми перебували в абсолютно новій для нас обстановці і невимушено спілкувалися з представниками всесвітньовідомих організацій, – відзначила студентка Анастасія Романенко. – Ти розумієш, що перебуваєш на самому початку чудового шляху, а це дає сили рухатися далі …