1лНаталя СТАРОДУБ

Друге місце у загальнокомандному заліку вибороли студенти філософського факультету Шевченкового університету Владислав Сасін, Ігор Гончарук та Анастасія Руденко у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Політологія», яка цього року відбувалася в Одесі.
Команда КНУ розділила другу сходинку з представниками Харківського національного університету ім. В. Каразіна. При цьому в особистому заліку Анастасії Руденко – третій абсолютний результат серед усіх учасників олімпіади (лишень вісім балів відділило її від цілковитої перемоги над суперниками-політологами), а Владиславу Сасіну вдалося вибороти за результатами розв’язання олімпіадних завдань абсолютне шосте місце.
Для Анастасії традиція участі в наукових конкурсах із політології стала звичкою ще з часів її навчання за програмою бакалаврату, але поїздка в Одесу стала першим олімпіадним досвідом студентки. Вона заохочує до участі в подібних інтелектуальних змаганнях усіх студентів Університету й на власному досвіді аналізує всі переваги таких заходів:
– Олімпіада – це завжди великий позитив, гарна нагода перевірити себе, розім’яти свій мозок і отримати цінний досвід. Всеукраїнські заходи таких масштабів цікаві саме порівнянням інтелектуальних спроможностей студентів різних університетів. Не помилюся, якщо скажу, що для кожного з нас олімпіада стала великим стимулом для подальшого вдосконалення своїх наукових пошуків, дозволила нам удосконалюватися саме як студентам, як молодим дослідникам.
Учасники олімпіади виконували два типи завдань. Перевірка теоретичних знань проводилася у формі комп’ютерних тестів, а встановити рівень володіння практичними компетенціями був покликаний етап, під час якого учасники розробляли агітаційний проект кампанії для обраної довільним чином політичної сили.
– Ми змогли гідно представити КНУ й продемонструвати високий фаховий рівень вивчення тут політичної науки. Це символічно, бо й саму політологію ще за часів СРСР уперше почали викладати саме у стінах нашого Університету, – зауважує Владислав Сасін. – Студентське життя – це не тільки навчання, яке складається з лекцій, семінарів і самостійної роботи. Це й органи студентського самоврядування, і різні наукові конкурси, що якраз і дають відчути той дух студентства, дух Університету. Завдяки цьому й формується єдина університетська студентська спільнота.
Олімпіада – це безцінний досвід спілкування з різноманітними цікавими людьми,  саме через такі виміри спілкування можна досягти певної єдності, адже не будемо забувати, що якраз ця єдність полягає в різноманітті.