НуландПід час свого чергового візиту до України помічник Державного секретаря США Вікторія Нуланд  завітала до нашого університету.

Представниця зовнішньополітичного відомства США говорила про найболючіші питання сьогодення.

- Ми віримо, що Мінські домовленості від 5 вересня, якщо вони будуть виконані, дають найбільшу надію на мир. І Україна вже виконала чимало своїх зобов’язань: вона ухвалила закон про амністію, про особливий статус місцевого самоврядування на Сході, який забезпечує децентралізацію влади там, український уряд ретельно працює над демаркацією лінії розмежування, – сказала Вікторія Нуланд.Нуланд вручення

Помічник Джона Керрі наголосила на тому, що ключовим є питання відновлення контролю над українсько-російським кордоном. Вона також відзначила, що для мирного врегулювання конфлікту бойовики та озброєння мають залишити українську територію, а всі полонені – бути звільнені.

- Ми, США та Європа, чітко дали зрозуміти Росії: якщо Мінський протокол буде повністю виконаний так, як він написаний, то ми почнемо прибирати деякі санкції проти Росії. Це потужний стимул. Але ми так само чітко дали їй зрозуміти, що коли Мінський протокол не буде поважатися, то за це доведеться розплачуватися, – зазначила Вікторія Нуланд.

- Часи, коли ми могли дозволити, щоб великі країни залякували менші країни, минули. Так само минув час, коли той, хто сильний, той і був правий. Нині сильний той, на чиєму боці правда. Ви в Україні боретеся за те, щоб вибирати своє майбутнє, самим будувати власні відносини з сусідами, з Європою, зі США, – наголосила В.Нуланд.

Також Вікторія Нуланд повідомила, що РФ відмовилася від програми обміну учнями. Тому вже наступного року понад три сотні українських студентів додатково зможуть навчатися в американських університетах.

Студентам виступ сподобався. Вони поставили американській гості багато запитань.

Насамкінець ректор нашого університету Леонід Губерський подякував пані Вікторії Нуланд, урядові США та Президентові США за всебічну підтримку України в нелегкий час.