В Інституті журналістики Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук зустрівся зі студентами. Він прочитав лекцію на тему: «Комунікація в сучасних дипломатичних відносинах», у ході якої пояснив особливості взаємовідносин дипломатів із популярними медіа Канади, відмінності стосунків зі ЗМІ для цільової аудиторії та особливості співпраці з медіа в країні перебування.
Особливу увагу пан Ващук звернув на контроль за інформацією в інтернеті, зокрема зазначив, що в Канаді немає окремого законодавства, яке б регулювало роботу інтернет-ЗМІ, окрім законів щодо пропаганди ненависті та плагіату. Він нагадав, що кожна родина може встановлювати свої фільтри на те, що вони хочуть бачити й чути.
Пан Ващук розповів про досвід Канади у формуванні багатокультурного мовлення: Канада – двомовна країна, тому мовлення на загальнодержавному рівні ведеться англійською та французькою мовами. Мовлення для етнічних груп ведеться переважно на регіональному рівні приватними компаніями. Посол розповів, що в Канаді існує обмеження на іноземний контент — воно діє з метою популяризації канадського продукту. Чи певний продукт є канадським, визначається за належністю до країни виконавця, автора і продюсера.

Після лекції Посол відповідав на питання студентів. Відповідаючи на питання про співпрацю канадських медіа-компаній з українськими медіа-холдингами, пан Роман зазначив, що вже давно не чув про запити канадських медіа-компаній щодо українського медіа-продукту. Він додав, що канадські медіа не купують український продукт у великих обсягах, хоча останнім часом холдинг «1+1 Media» веде переговори з канадськими ЗМІ щодо створення спільного франкомовного серіалу «Софі». Пан Посол нагадав, що іноземні журналісти в Канаді не стикаються з правовими обмеженнями, окрім специфічних умов акредитації.
Слід зауважити, що пан Посол розпочав переговори з директором Інституту журналістики Володимиром Різуном про можливості та перспективи співпраці з канадськими університетами в сфері обміну досвідом викладання журналістики. Пан Посол оглянув аудиторії практичних занять студентів кафедри телебачення і радіомовлення (newsroom), зустрівся з викладачами профільних кафедр та побував у лабораторії кіномистецтва Інституту журналістики.