CSC_0089Ірина Сахарук,
координатор юридичної клініки
Ксенія Лотош,
Прес-центр юридичної клініки

Отримання правової допомоги має важливе значення в житті кожного, враховуючи складність національної системи законодавства. уже 20-й рік на юридичному факультеті Університету функціонує юридична клініка «Pro bono». Вона надає безоплатну правову допомогу та можливість для студентів отримати практичну підготовку. кожен відвідувач клініки може бути впевненим у якості допомоги, оскільки консультантами працюють студенти, які мають високий середній бал навчання, успішно склали вступні тести, пройшли співбесіду та стажування. організаційну допомогу та перевірку процесуальних документів здійснюють координатор та куратори – викладачі юридичного факультету.
Практика консультаційної роботи допомагає студентам поглибити свої правові знання та отримати досвід написання процесуальних документів, аналізу та тлумачення нормативно-правових актів, навички комунікації з клієнтами, поведінки у нестандартних ситуаціях. заняття проходять у формі тренінгів та майстер-класів за участю юристів-практиків. У листопаді 2015 р. впроваджено ще один формат практичної підготовки клініцистів – моделювання судових засідань, починаючи від збору доказів та підготовки процесуальних документів до етапу представлення інтересів клієнта в суді.
Юридична клініка сприяє працевлаштуванню студентів, знайомить з потенційними роботодавцями та для кращого розуміння вимог ринку праці щороку проводиться «День правничої кар’єри», в якому беруть участь провідні юридичні фірми.
З 2013 р. юридична клініка співпрацює з Київським міським центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Також «Pro bono» налагоджує контакти і з іншими юридичними клініками, зокрема, на весну 2016 р. заплановане проведення дебатного турніру між представниками юридичних клінік міста Києва. У  рамках спільного проекту з Українською фундацією правової допомоги студенти готують роз’яснення законодавства у сфері прав учасників АТО та їхніх сімей. Завдяки співпраці з Радою ветеранів Університету діяльність клініки охопить ширше коло людей, які потребують правової допомоги.
Перспективним напрямком роботи юридичної клініки є проведення консультантами лекцій для студентів неспеціалізованих факультетів, а також інших зацікавлених осіб. Адже знання своїх прав, обов’язків та шляхів виходу з типово-поширених правових ситуацій є невід’ємною складовою правової свідомості громадян.
На шляху до професійних вершин активісти клініки постійно прагнуть навчатися новому та бути здатними допомагати тим, хто реально цього потребує, не забуваючи про основну мету – допомогти знайти правовий вихід зі складних життєвих ситуацій людям, адже «Pro bono» означає «Заради добра».