06161935Центр комунікацій

До нашого університету на зустріч зі студентами та викладачами завітав Президент України Петро Порошенко.
Зміни до Конституції України в частині правосуддя – тема, якій присвятив свій виступ Глава держави. «На жаль, наш досвід свідчить, що Україна ще ніколи в своїй історії не мала такої судової системи, яка б дала можливість усім громадянам знайти справедливість, яка б виносила рішення, керуючись виключно принципами верховенства права», – так охарактеризував стан справ у цій сфері Петро Порошенко.
Конституційна комісія розробила проект змін до Основного Закону України в частині правосуддя, що орієнтовані насамперед на забезпечення незалежності судів. Окрім того, документ передбачає створення нового органу – Вищої ради правосуддя, охоплює питання індивідуальної відповідальності суддів, механізмів оцінювання їх професійності, реорганізації судів та відбору нового суддівського корпусу тощо.
Президент переконаний, що місія нашого покоління політиків і громадян – створити нову систему правосуддя та залишити її в спадок нащадкам.
Після виступу Глава держави відповів на питання студентів. Майбутні правники цікавилися, чи потрібно повертати триланкову судову систему, чи розглядаються варіанти прямих виборів суддів населенням, чи повинні адміністративні суди працювати автономно, якою є роль класичних університетів у подоланні суспільних проблем тощо.
Наприкінці ректор Леонід Губерський подякував Президентові за зустріч та спілкування з університетською громадою.