ЗЕ таняЩиро вітаю вас з нагоди 185-ї річниці КНУ! Вітаю керівництво, шановних доцентів і професорів, кандидатів і докторів наук, викладачів і працівників, кожного випускника і, звичайно, вітаю кожного студента!
Для мене честь бути сьогодні у стінах вашої alma mater, яка завжди була місцем народження і розвитку прогресивних, креативних ідей. 185 років тому все починалося із 62 студентів. Сьогодні про масштаби успіху, досягнутого за ці роки, красномовно свідчать імена випускників і викладачів Університету: Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Максим Рильський, Михайло Драгоманов, Василь Симоненко і Володимир Антонович, Михайло Булгаков, Микола Лисенко і Данило Заболотний. І це лише дуже маленька частина усіх, ким може пишатися ваша alma mater! Сьогодні також високим званням почесних докторів Університету відзначені Індіра Ганді, Білл Клінтон, Вацлав Гавел, Гельмут Коль, Жак-Ів Кусто, Борис Патон і багато інших світових діячів. Все це доводить: ваш Університет є гордістю України, гордістю нашої незалежності, а його робота має для держави без перебільшення стратегічне значення. Адже майбутні випускники поруч із іншими представниками нового покоління українців є нашою надією.
Я завжди казав і сьогодні вкотре закцентую на цьому увагу: наша молодь, її талант і потенціал – це найбільший скарб нашого українського суспільства.
Хочу окремо звернутися до усього студентства! Саме ви завжди були драйвером змін у незалежній Україні: починаючи зі студентської Революції на граніті, яка стала фундаментом для народження незалежності, і закінчуючи Революцією Гідності. Тому для держави життєво важливо, щоб ви бачили своє майбутнє саме в Україні.
Так, у сучасному світі без кордонів та без обмежень ви можете реалізувати себе в будь-якому куточку планети. Але, на мою думку, для вашого покоління це було б занадто просто. Цікавий і амбітний челендж – спробувати побудувати сильну, успішну та квітучу Україну саме тут, бути причетним до реальних змін, стати в один ряд із видатними особистостями, яких я назвав вище. Вірю, що нам разом із вами все це під силу! Тож давайте поставимо собі такі задачі, будемо разом підкорювати нові вершини всі наступні роки.
А вашому Університету я бажаю, щоб усі ці роки були довгими і процвітаючими!