АняАнна Карлаш, факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем доцент, заступник декана
з виховної роботи,
за освітою фізик-експериментатор

– Наскільки комфортно працювати у переважно чоловічому колективі факультету?
– Я влилася у цей колектив ще зі студентських років і відтоді просто обожнюю його! У чоловічому колективі надзвичайно комфортно працювати, набагато краще, ніж у жіночому (працювала в такому недовго).
– Що надихає до творчості, наукової роботи, викладання?
– Надихають багато речей. Насамперед, хочеться хоча б наблизитися до рівня людей, які для мене уособлюють найвищі досягнення в нашій галузі. Довести собі, що я теж щось можу, що я не зовсім та маленька дівчинка, яка здатна тільки стояти біля плити чи вишивати хрестиком, а ще й оперувати більш складними фізичними системами. Надихає сама атмосфера нашого факультету – вона дивовижна.
– Наскільки важливим для Вас є зворотній зв’язок зі студентською аудиторією?
– Він абсолютно необхідний. Якщо такого зв’язку немає, це відчувається миттєво. Робота зі студентами відбувається зовсім не так, як із науковцями, коли ти працюєш сам-на-сам із механікою, електронікою чи схемами. Зі студентами, якщо ти не привернеш їхню увагу чимось для них особливим, якщо не побачиш у цих очах блиску зацікавленості – не буде позитивного результату. Це як камінь кидати у в’язку рідину: навіть звуку не почуєш.
– Чи порадили б Ви дівчатам обирати Ваш фах? Чи кожна змогла б?
– Думаю, що не кожна. У принципі, заняття наукою потребують певної системності, підходів, логіки, дисципліни. Якщо у дівчини немає схильності до них, вона тут не зможе реалізувати себе. Крім того, за замовчуванням передбачається високий рівень знань фізики і математики. Однак хочу сказати, що останнім часом на факультет вступають дуже круті дівчата – за рівнем підготовки, розвитку, амбітності, креативності. Якщо вони обирають цей напрямок – досягають дуже багато. Вони цілеспрямовані, добре вмотивовані, мають сильну волю і характер.