round_table_mar_14На юридичному факультеті відбувся круглий стіл «Право, свобода, відповідальність у творчості українських та зарубіжних поетів та письменників», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Участь у круглому столі взяли декан факультету І.С.Гриценко, професори В.І.Сергійчук, І.А.Безклубий, О.О.Шевченко, український політик і громадський діяч М.В.Томенко, студенти Інституту філології та юридичного факультету.

У вступному слові І.А.Безклубий відзначив, що в українській літературі немає фігури відомішої, аніж Тарас Григорович Шевченко. Геніальний український поет був виразником національної ідеї та пророком майбутньої незалежної України. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі? Тарас Шевченко пророкував події в Україні. До двохсотріччя Тараса Шевченка українці перечитують його поезію по-новому. Бо виявилося, що Кобзар дивним чином описав сучасні події в Україні. Його пророчі слова актуальні як ніколи.

Жваво обговорювали присутні доповідь Інни Кіндрась «Елементи права, свободи, закону у творчості Тараса Шевченка», адже Т.Шевченко писав про закон, про порушення людських прав, виступаючи свідком на суді світового масштабу.

Темі «Поняття свободи, волі та відповідальності у поезії Тараса Шевченка» присвятила свою доповідь Ганна Шаховал. Вона звернула увагу на те, що герої Шевченка вчать нас жити: своє життя вони проживають, свідомо роблячи вибір між добром і злом, часто помиляючись, однак всі вони несуть відповідальність за свої вчинки. Саме це вміння нести відповідальність за скоєне і робить нас вільними, а хіба є щось у житті цінніше за власну свободу?…

Обговорювалися й проблеми, підняті в доповіді студентки юридичного факультету Катерини Лукиші «Концепт свободи та насилля у творчості Тараса Шевченка». Цікава та актуальна тема викликала жваву дискусію серед учасників та гостей круглого столу. У своєму полемічному руслі усі присутні підкреслювали значення творчості видатного українського поета і мислителя у формуванні української національної свідомості та єдності.

Відбулась презентація VIII числа часопису «Про українське право». Часопис є особливо актуальним, оскільки присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, де представлені наукові статті та усі тези доповідей учасників круглого столу.

К. ЛУКИША,

студентка магістратури юридичного факультету