коллаж-46 грудня – День Збройних сил України, професійне свято всіх українських військовослужбовців. У Військовому інституті КНУ – понад 30 офіцерів та 45 курсантів – учасників антитерористичної операції, які проявили мужність у боях на Сході нашої країни. Вони не тільки продовжили бойові традиції старших поколінь, а й створили нові традиції сучасного українського війська. Діти 64-х батьків, які брали участь у боях на окремих територіях у Донецькій та Луганській областях, продовжують їхню справу, навчаючись у Військовому інституті.

Микола ДОРОХОВ,
ВІКНУ

Курсантка Анастасія Максюта служила у складі 55 бригади ЗСУ м. Старобельськ начальником радіостанції. Вона з династії військових: мама, дідусь і навіть бабуся свого часу служили у Збройних силах України.
Її подруга Юлія Сухонос служила у Маріуполі у відділі цивільно-військового співробітництва. Аби потрапити в зону АТО, писала безліч рапортів своєму військовому керівництву. Свою наполегливість пояснює тим, що сама вона з м. Хрустального (колишній Красний Луч), яке нині не під контролем України. Юлія – перший військовослужбовець у родині, але нещодавно її мама за прикладом доньки також підписала контракт на військову службу.
Дівчата навчаються на військових юристів. У майбутньому бачать себе тільки у лавах Збройних сил України. «Військо – це гордість!» – підкреслює Юля. Військова дисципліна позитивно впливає на успішність курсантів, академічні заборгованості для них – рідкість.
Анастасія ще змалку пам’ятає, що 6 грудня – велике свято, до якого всі готуються, вручають подарунки. А торік цивільні одногрупники курсантів влаштували їм справжнє свято!