Віталій ПРУСОВ,
професор

Результати досліджень, які провели в Україні Євгенія Галицька та її наукові керівники доцент В.О. Данилевський і професор С.І.Сніжко (географічний факультет КНУ), були представлені на постерній сесії  8-го міжнародного семінару метеорологів з атмосферних лімбових вимірювань, який пройшов у Гетеборгу (Швеція).  Організатор семінару – відділ  наук про Землю та космос Технологічного університету Чалмерса (м.Гетеборг) за підтримки Всесвітньої метеорологічної організації.
Науковці з усіх куточків планети, які з’їхалися на семінар, обговорювали сучасні супутникові методи дослідження атмосфери та її складових (лімбові вимірювання, вимірювання в умовах сонячного та місячного затемнень, основні сучасні та майбутні засоби вимірювання атмосферних складових та їх моделювання).
У представленій роботі вчені КНУ проаналізували забрудненість атмосфери аерозолями в Києві, рівень якої вимірювали засобами наземних дистанційних спостережень AERONET, та здійснили порівняння наземних вимірювань із супутниковими (MODIS та CALIOP).
Усі дані є у вільному доступі, вони відкривають можливості для проведення високоефективних та репрезентативних досліджень, які високо цінують провідні фахівці в усьому світі.