До 25-ї річниці проголошення Декларації про відновлення незалежності Латвії історик, професор Латвійського університету Ерікс Єкабсонс прочитав лекцію на історичному факультеті університету «Латвія в Європі: труднощі ХХ сторіччя». Під час світових воєн та революцій Латвія, як і Україна, опинилася в центрі контраверсійних політичних інтересів різних держав. Сьогодні вивчення сторінок спільної історії дозволяє зміцнити дружні відносини України та Латвії. Ерікс Єкабсонс наголосив: «Ми в одному політичному та геополітичному просторі, проте знаємо одне одного дуже мало. Ми пережили комуністичний режим, тому добре розуміємо українців і також боремося з його наслідками».
Історик розповів про становлення державності Латвії, її головні етапи та їхні особливості. Головну увагу він приділив генезі ідеї державності на початку ХХ століття, Першій світовій війні, війнам за незалежність, міжвоєнному періодові, знищенню незалежності на початку Другої світової війни, окупації та її наслідкам, а також відновленню незалежності.
Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе привітала наших істориків з підписанням угоди про співпрацю між історичними факультетами Латвійського Університету та КНУ імені Тараса Шевченка. Декан історичного факультету Іван Патриляк подякував послові за підтримку та можливість прийняти професора Латвійського Університету, а також підтвердив зацікавленість у розвитку співпраці з латвійськими колегами.

Наш кор.