1еНаталя СТАРОДУБ

Напередодні святкування Дня захисника України університетська спільнота мала нагоду поспілкуватися з бійцями, безпосередніми учасниками війни на Сході України. Серед запрошених відділом по роботі зі студентами та Радою ветеранів – викладачі та співробітники Університету, а також студенти.
Проректор В’ячеслав Шамрай представив присутнім почесних гостей зустрічі, підполковника Олександра Андрущенка та майора Ігоря Шульгу. Від імені адміністрації КНУ В’ячеслав Шамрай подякував усім воякам за їхню боротьбу та особливо відзначив вклад у майбутню перемогу викладачів, які відмовилися від цікавої й безпечної професійної діяльності задля порятунку України.
Кожен із гостей оповідав про власний бойовий досвід, про героїчні, трагічні і навіть курйозні воєнні події.
– Без людяності ви не зробите жодної справи, а під час ведення бойових дій тим більше важливо дослухатися не до букви закону, а до духу закону, – поділився досвідом підполковник Олександр Андрущенко.
Війна для доцента історичного факультету Олександра Надтоки почалася з Майдану, коли стало зрозумілим, що саме зараз формуються ті добровольчі загони, які змусять ворогів рано чи пізно відступити.
– Уміння вести бойові дії і здатність до самоорганізації – ці якості є традиційними для українців. Ми вміємо воювати. У гаморі буденності забувається, що в країні йде війна, але варто пам’ятати, що саме зараз свободу України купуємо кров’ю її захисників, а мирне життя прикриваємо тілами полеглих у боях… І кожен із нас тут, у тилу, може допомогти справі майбутньої перемоги: вибором української мови у спілкуванні, формуванням української ідентичності тут і тепер, принциповою позицією в питаннях ідентифікації ворога та в розбудові ефективної держави, – підсумував свій виступ Олександр Надтока.
– Народ України спільно з волонтерами й студентами здобуде Україні перемогу, повірте! – підтримав старшого колегу асистент Інституту філології Денис Антіпов, який в зоні АТО керував загоном аеророзвідки.