Гриневич у географівНа базі географічного факультету відбулося розширене засідання Вченої ради Українського географічного товариства (УГТ).
В його роботі взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, ректор університету Леонід Губерський та ін.
Лілія Гриневич розповіла про проблеми імплементації Закону України «Про вищу освіту». Вона зазначила, що ми живемо в часи великих утрат, коли реформи доводиться впроваджувати на фоні складної економічної ситуації та війни. Проте певні позитивні прориви є – і це Закон України «Про вищу освіту». Будь-які реформи потребують інвестицій, ми робимо реформи не інвестуючи, а економлячи, в цьому парадокс і тому все так складно впроваджується в життя та не завжди сприймається позитивно.
На її думку, ми не можемо декларувати імплементацію Закону України «Про вищу освіту» і про реформу вищої освіти, доки не напишемо й не почнемо впроваджувати нові стандарти вищої освіти. «Ось тут – серце цієї реформи. Нам треба подолати багатопредметність, внести зміни до навчального навантаження, під описані результати навчання в стандартах виписати власні програми. Я переконана, що в цьому сенсі університет є флагманом в Україні, і те, як це буде зроблено тут, буде прикладом для всієї країни», – зауважила Л.Гриневич.
Під час засідання мова йшла також про перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.
Президент УГТ, декан географічного факультету КНУ Я. Б.Олійник виступив з доповіддю «Сучасний стан розвитку географічної освіти в Україні». Про те, як розвивається географічна наука в Україні, доповів віце-президент УГТ Л. Г. Руденко .

Тетяна ВОРОТНЯК