Нещодавно в нашому університеті відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Соціалізація і ресоціалізація особистості в умовах сучасного суспільства». Ії організатором, як і в минулі роки, виступив факультет психології та кафедра психології розвитку.

Основними напрямами роботи конференції були: проблеми інституціональної соціалізації та розвитку людини: методологія, діагностика, технології оптимізації; психологічні проблеми невдалої соціалізації та ресоціалізації людини; розвиток цілісної особистості в умовах динамічного суспільства.

На наукових симпозіумах учасники конференції заслухали та обговорили доповіді керівників провідних вітчизняних і закордонних освітянських установ, дослідницьких центрів, неурядових (громадських) організацій, провідних вітчизняних і закордонних фахівців у галузі психології освіти й розвитку.

Доктор психологічних наук, професор, завідувачка кафедри психології розвитку факультету психології О.І.Власова в своїй доповіді окреслила наукові доробки п’ятирічної роботи кафедри з проблематики соціалізації, ресоціалізації й розвитку особистості в сучасному суспільстві.

У рамках проведення Круглого столу кафедра психології розвитку ініціювала створення Української асоціації психології освіти і розвитку. Ця пропозиція дістала підтримку провідних науковців, представників вітчизняних наукових шкіл і фахівців у галузі психології освіти й розвитку. На установчих зборах обговорили проект Статуту Української асоціації психології освіти і розвитку, її керівних органів, основних напрямів та першочергових завдань.

Учасники конференції також відвідали психологічні майстер-класи з актуальних напрямків сучасної практичної психології та психотерапії.

Наступна (5-та) конференція з проблем соціалізації та психічного розвитку людини відбудеться в листопаді 2016 року.