Докторант ННІ «Інститут геології», експерт національного контактного пункту «Горизонт 2020» Олександр Меньшов за дорученням проректорів С.А. Вижви та П.О. Беха представляв наш університет у програмі професійних обмінів на запрошення посольства США в Україні та Державного Департаменту США. Темою поїздки до США була академічна чесність та боротьба з плагіатом. Питання актуальне у зв’язку з положеннями нового закону про вищу освіту та його імплементацією в університеті.
У Вашингтоні, Піттсбурзі, Солт-Лейк-Сіті, Бостоні  проходили професійні зустрічі, перемовини, дискусії та тренінги у 18 університетах, коледжах, школах, державних департаментах, редакціях видань щодо питань академічної чесності. Окремо слід відзначити зустрічі в провідних світових установах – Массачусетському Інституті Технологій, Університеті Піттсбурга, Університеті Вашингтона, Державному Департаменті США, Департаменті Вищої Освіти Штату Юта.
Ці зустрічі дали інформацію щодо досвіду використання кодексів академічної чесності в США для учнів, студентів, науковців та викладачів. Відзначимо наявність вертикалі використання принципів академічної чесності на основі відповідних комісій, нормативних документів, мережі центрів тестування, відділів з роботи зі студентами та аспірантами.

Американські колеги надали важливий фактичний матеріал та поділилися неоціненним досвідом розбудови академічної чесності. На основі отриманих даних сподіваємося підвищити ефективність боротьби з плагіатом та роботи на засадах академічної чесності в рідному університеті.

О. МЕНЬШОВ