8NCpV34Lm8c1Що таке правила етикету? Що означає бути справжнім джентльменом чи справжньою леді? Про це та не тільки розповідала й показувала студентам Наталія Олександрівна Адаменко в рамках проекту «Академія іміджу» від Департаменту освіти студентського парламенту КНУ. Директорка Школи Справжньої Пані з популярного телевізійного проекту «Від пацанки до панянки», авторитетний експерт з етикету, чарівна жінка й справжній професіонал своєї справи, пані Наталія поділилася «золотими» правилами поведінки, ознайомила з правилами вітання,  розмови та стосунків між жінками й чоловіками.

Більшість присутніх були здивовані першим секретом чемності та доброзичливості – «золотим» правилом етикету – усміхатися. Наталія Адаменко наголосила, що потрібно всміхатися завжди, але робити так, щоб це було стримане висловлення поваги до себе та навколишніх. Не буває другого шансу справити перше враження, тому важливо одразу встановити дружні та рівноправні стосунки. Студенти також дізналися про три складники вдалого іміджу: усмішку, правильну поставу та красиву ходу. Виявляється, навіть сидіти та стояти можна зовсім по-різному і щоразу поза свідчитиме про ваше ставлення до тих, хто поруч, і до ситуації, в якій ви перебуваєте.

Наталія Олександрівна висловила надію, що правильна поведінка має стати для кожного внутрішнім станом, а не відточеною технікою виконання приписів, що склались історично. Бо правила поведінки – не одяг, який можна надягати, коли заманеться, і не носити на самоті чи в колі друзів. Вихована людина завжди поводиться чемно, поважаючи себе та інших настільки, що дозволяє собі чинити так, як вона б хотіла, щоб чинили щодо неї. Уміння контролювати й стримувати себе дозволяє вийти з гідністю з будь-якої ситуації.

Лекція була надзвичайно змістовна й цікава, про що свідчило число запитань після її закінчення. Присутні цікавились, як поводитися, коли у вашому товаристві нехтують правилами поведінки чи відверто провокують на порушення їх, хто має платити в ресторані, що й коли доречно казати. На завершення студенти подякували пані Наталії та організаторам зустрічі й висловили побажання ще не раз зустрітися на уроках справжньої життєвої мудрості.

Оксана АНДРІЙЧУК