TSNUK_Masliak

Проєкт «Запитуй у фахівців: науковці КНУ імені Тараса Шевченка про #коронавірус» набирає обертів і збирає дедалі більше запитань. Пропонуємо вашій увазі відповіді університетських експертів.

На запитання «Чи на всіх континентах тепер пандемія? Чи зачепила вона Антарктиду і як там українські полярники?» відповідає професор кафедри географії України географічного факультету Петро МАСЛЯК:

Випадки захворювання на коронавірус виявлені на всіх материках і частинах світу, крім Антарктиди. Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Масляк висунув гіпотезу про те, що поширення вірусів наприкінці ХХ – початку ХХІ ст. пов’язане з глобальним потеплінням, викликаним зростанням господарської активності людства. Зниження цієї активності через пандемію коронавірусу створить об’єктивні умови для поступового затухання захворюваності. Можливо саме через це, а також у зв’язку з віддаленістю Антарктиди, її відносною ізольованістю, незначною кількістю полярників і те, що наукові станції розкидані по материку, тут ситуація з поширенням коронавірусу є найкращою на планеті! Це стосується й української антарктичної станції “Академік Вернадський”. Хоча й тут існують проблеми з виявленням можливих інфікованих і хворих. На даний час усі учасники 24-ї Української антарктичної експедиції здорові та очікують на зміну. Попри всі складнощі 25-та Українська антарктична експедиція добралася до Чилі та чекає на дозвіл після обов’язкової обсервації вирушити на станцію.

Бажаємо усім учасникам експедиції здоров’я та успіхів у їх нелегкій та такій важливій справі!