Ольга шевчукНа запитання відповідає аспірантка кафедри психодіагностики та клінічної психології факультету психології, психолог Психологічної служби Ольга Шевчук:

Робота після карантину – це нова реальність звичних умов.

Перш за все, варто розуміти, що ліпше концентруватися на тому, що всіх об’єднує, а саме – пережитий карантин та вихід на роботу після нього. Тепер у вас із вашими колегами може бути навіть більше спільного ніж до цього, адже хоч і кожний по своєму, але ви всі здолали спільний шлях і маєте новий досвід.

Пам’ятайте, що у будь-якому випадку корисним буде попіклуватися про себе, а саме: привести до ладу своє робоче місце, режим праці та відпочинку тощо. Таким чином, ви знизите вплив внутрішніх стресорів та будете готові до того, аби долати зовнішні перепони.

Довіряйте собі та своїм внутрішнім відчуттям – вони можуть вказати вам як на ваші ресурси, так і на те, що вам іще хотілося б зробити для себе та інших.

За останніми дослідженнями науковців, ліпше спільно переживати якісь події та ділитися своїми переживаннями з оточуючими у формі діалогу – так ви можете отримати підтримку там, де ви цього навіть не очікували.

Щодо питання того, як уникнути психологічної напруги. Якщо ви будете уникати чогось, то ризикуєте напружити себе ще більше, аніж за іншого типу реагування. Пам’ятайте, що уникнення стресу є нереальним завданням, не впоравшись з яким ви ризикуєте засмутити себе ще більше.

Якщо сприймати реакцію на стрес як свого друга, який допомагає мобілізувати організм, а не як те, що виводить його з ладу, ви можете покращити стан не лише свого ментального здоров’я, а й фізичного. Тим паче, стрес може бути і приємним, але також викликати різну палітру відчуттів.

Проте, якщо конфліктів уникнути неможливо, то можу порадити наступний алгоритм реагування, який дозволить вам пережити навіть найбільш складні розмови з колегами:

  1. Вислухайте опонента – найбільша помилка вирішувати конфлікт з точки зору логіки, коли опонент весь на емоціях.
  2. Покажіть опоненту, що ви його вислухали і зрозуміли. Лайфхак: з цього моменту можна звертатися на ім’я.
  3. Запропонуйте один або декілька варіантів вирішення питання,можете використовувати фразу: «Давайте ми з вами».

Пам’ятайте, якщо ви втрапили в тупик – це не кінець, вам просто варто знайти інший шлях до успіху. Будьте здорові!