OLYMPUS DIGITAL CAMERAВікторія НЕДЗЕЛЬСЬКА,
секретар Ради ветеранів
Університету

Навесні 2016 року Рада ветеранів Університету започаткувала проект «Програма «ОЗОН». Двічі на місяць усі, кого не лякали примхи погоди, мали можливість спостерігати сезонні зміни у житті рослин паркової та наукової частин Ботанічного саду у супроводі провідного біолога, голови ради ветеранів Ботсаду Тетяни Коломієць.
Маршрут екскурсій починався біля скульптури «Навала». Потім відвідувачі потрапляли на каштанову алею, де вперше у Києві в ХІХ ст. були висаджені екзотичні на той час дерева.
Милуючись численною колекцією кизильників, спірей, ялин і сосон, починаєш дихати на повні груди і розумієш, що потрапив до справжньої оази посеред загазованого міста. Щоразу знайомі ландшафти виглядали по-іншому. Приваблювали своїм забарвленням і формою квітки тюльпани, маргаритки, іриси, маки. У повітрі кружляв п’янкий аромат бузкових суцвіть, золотистої форзиції, білосніжної черемхи й жасмину.
Цікаво було спостерігати за формовим садом, де карликові  грушеві та яблуневі дерева сформовані у вигляді різноманітних фігур і декоративних решіток. Навіть у безлистому стані цей сад вражав чудернацькими покрученими стовбурами й гілками, які створюють ярусні кордони, а коли з’явилися квітки й листя, сад перетворився на затишний куточок з тінистими алеями й зеленими арками, де гудуть бджоли і співають пташки.
Увагу екскурсантів привернуло рідкісне тюльпанове дерево, яке отримало свою назву за пахучі жовтогарячі квіти, що зовні нагадують тюльпани. До того ж цей родич магнолії вважається одним з наймедоносніших дерев.
Приголомшило відвідувачів і те, що на сосні – ровесниці саду, фактично в центрі міста, є гніздо, в якому живуть два чорних круки, про яких згадано ще в документах 1900 року. Як справжні господарі, вони й досі кружляють над верхівками дерев і дахом оранжереї, охороняючи обрану територію.
Не варто обмежувати себе в спілкуванні з природою. Долучитися до участі у програмі «ОЗОН» гостинні працівники Ботанічного саду запрошують усіх охочих уже восени.