задорожнійАудиторія № 38 Інституту міжнародних відносин носитиме ім’я видатного юриста-міжнародника, політичного і громадського діяча Олександра Вікторовича Задорожнього. Таку ініціативу підтримали учасники міжнародно-правових читань, присвячених його пам’яті. Захід був організований Українською асоціацією міжнародного права та кафедрою міжнародного права ІМВ.
Добра традиція проведення міжнародно-правових читань була започаткована професором Задорожнім,  –  наголосив у вступному слові Всеволод Мицик. Своїми спогадами про одного з найкращих представників свого покоління, неординарну людину і непересічний талант у науці міжнародного права поділився з присутніми Володимир Буткевич.
У всіх своїх роботах Олександр Задорожній абсолютно кваліфіковано, чітко, майстерно і талановито використовував міжнародно-правовий інструментарій на користь України,  підкреслив Володимир Василенко. Різносторонній та всеосяжний внесок професора Задорожнього у розвиток науки міжнародного права та утвердження української державності розкрили у своїх доповідях Ольга  Буткевич, Михайло Буроменський, Микола Гнатовський,  Костянтин Красовський, Марина Медведєва, Михайло Микієвич. Бібліографію Олександра Задорожнього презентував Тимур Короткий.
«Шкодуватиму про все, чого не встиг зробити. І доведеться каятися, просити у Бога прощення за те, що не встиг зробити все, про що думав», – зізнався якось Олександр Вікторович в одній із програм, відповідаючи на запитання «Опинившись перед Богом, що Ви йому скажете?» На думку його колег і послідовників, він устиг зробити напрочуд багато: не тільки виховати цілу плеяду юристів-міжнародників і науковців – його непримиренна та професійна позиція щодо порушень Росією норм міжнародного права в Криму та на Донбасі стала науковим підґрунтям для захисту Україною своїх інтересів на міжнародній арені. А найкращим вшануванням пам’яті професора Задорожнього стане примноження його ідей і наполеглива робота, спрямована на розвиток міжнародного права та захист національних інтересів України.

Рішенням Вченої Ради КНУ від 4 вересня 2017 р. Олександра Задорожнього було визнано Кращим викладачем КНУ імені Тараса Шевченка у 2016/2017 навчальному році.
.