КоломієцьТетяна Коломієць,
провідний біолог

Чимало університетських колег вже встигли вподобати запропоновану Радою ветеранів програму «Озон». Щомісяця один із найстаріших ботанічних закладів України організовує для ветеранів і всіх охочих тематичні екскурсії парковою та науковою частинами Ботанічного саду імені академіка О. В. Фоміна.
Спостерігаючи за сезонними змінами у житті рослин, екскурсанти багато нового дізналися про начебто знайомі рослини від Олександра Чекаліна, Зінаїди Бонюк, Валентини Кондратюк-Стоян, Віри Нікітіної, Романа Палагечі, Олександра Сенчила, які по-справжньому закохані у свою справу й охоче ділилися знаннями.
Маршрут екскурсій починався від скульптури «Навала». Потім – каштанова алея, колекція кизильників, спірей, ялин і сосон, карликовий формовий плодовий сад. Незліченна кількість первоцвітів, кущів бузку, яскравих садових квітів, тюльпанове дерево й унікальні альпійські гірки. Прикрасою саду є найбільша в Україні колекція рододендронів – 160 видів різного географічного походження. Проте найпопулярнішим маршрутом є унікальний сад колекційних листопадних магнолій, яких понад 300 екземплярів.
Колекція тропічних і субтропічних рослин Ботанічного саду має статус національного надбання України. Однією з найцінніших є пальма Лівістона австралійська, якій понад 200 років. Центральне місце займають унікальні екземпляри: араукарія бідвілла, слонова та фінікові пальми, корицеве, кавове дерева, орхідеї, папороті, тропічні лікарські рослини. Серед сукулентних – родини кактусових, молочайних, агавових. Колекція рослин водних, прибережно-водних та комахоїдних є однією з найбільших в Україні.
Варто згадати і про музей історії Ботанічного саду, до створення якого доклала чимало зусиль Алла Головченко, історик, учасник війни, яка ще донедавна очолювала раду ветеранів саду.
Ботанічний сад – це окраса центру столиці України. І вже наступного, 2019-го р., йому виповнюється 180 років. Ми готуємося гідно зустріти ювілей і сподіваємося на підтримку у підготовці й проведенні заходів усіх зацікавлених і небайдужих до природи.