dsc_0213Меморандум про взаємодію уклали КНУ та Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» під час засідання круглого столу «Нереалізований потенціал України у протидії російській агресії. Формування нових механізмів інформаційної активності» 23 листопада 2016 року в КНУ.
Як зазначив модератор заходу,  директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, попередній Меморандум «Бастіон» уклав із РНБО, Університет – друга структура, з якою консорціум підписав  таку угоду.
Необхідність звернутися у питаннях захисту інформаційного простору до університетів викликана усвідомленням того, що інформаційний фронт сьогодні для держави не менш важливий, ніж реальний фронт на Сході.
Про відсутність взаємодії не лише між громадськими організаціями, а й між державними структурами розповів народний депутат України Дмитро Тимчук. Наголошував на потребі розширити коло протидії інформаційній агресії у науковій сфері доцент НТУУ КПІ імені І. Сікорського Євген Магда. На тверде переконання радника Міністра інформаційної політики Дмитра Золотухіна,  українські фахівці сьогодні набагато більше підготовлені для війни на інформаційному полі, ніж західні спеціалісти. Адже життя саме у наших умовах дає вітчизняним інформаційникам досвід, якого просто немає у закордонних фахівців.
Учасники круглого столу – студенти та викладачі КНУ – ставили чимало запитань спікерам, деякі теми викликали особливо жваві обговорення (скажімо, щодо утилізації протипіхотних мін чи доцільності створення центрів дослідження для атак на російський інформаційний простір на кшталт «ольгінських тролів»).