Володимир Тесленко,
голова Ради молодих учених
Інституту філології

Що робити з дослідженням, яке вже написане й чекає заслужених лаврів? Які організаційні кроки слід здійснити майбутньому науковцеві на останніх етапах навчання в аспірантурі? Куди й коли потрібно подавати документи для успішного захисту дисертаційної роботи? У які двері стукати, щоб не просто відчинили, а почули й допомогли? На ці та інші запитання покликана дати відповідь «Абетка для аспірантів».
Цикл семінарів із такою назвою, започаткований Радою молодих учених університету, розраховано насамперед на тих, хто навчається в аспірантурі й готується до захисту, однак, може бути корисним і випускникам університету, які лише збираються пов’язати себе з наукою. Утілюючи в життя ідею про створення «інтерактивного довідника», який би надав безцінну інформацію про всі важливі, цікаві чи часом незрозумілі питання, пов’язані з навчанням в аспірантурі, Рада молодих учених прагнула не лише сприяти ефективній дослідницькій роботі майбутнього покоління науковців, а й значно полегшити їхній шлях до здобуття наукового ступеня.
Проведений нещодавно семінар, спікером якого була Наталія Караульна, директор Науково-консультаційного центру, вчений секретар Науково-дослідної частини, показав, наскільки потрібними є подібні зустрічі з аспірантами. Наталія Вікторівна докладно розповіла про особливості подання дисертації до спеціалізованої вченої ради, підготовки супровідних документів, вимоги, яких необхідно дотримуватися, а також відповіла на низку запитань, що хвилювали наукову молодь.
Тож тим, хто бажає відвідати семінар і «прочитати» новий випуск «Абетки для аспірантів», радимо стежити за оголошеннями НДЧ. Наступна зустріч не за горами.