483894169Центр комунікацій

Перша командна олімпіада з комп’ютерного експерименту CETO для школярів стала реальністю на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем (ФРЕКС).
Захід відбувався у два тури: під час заочного школярі обмірковували варіанти рішень для непростих фізичних задач, а потому – захищали перед професійним журі виконані завдання. В очному змаганні взяли участь вихованці Українського фізико-математичного ліцею (УФМЛ), Київського природничо-наукового ліцею №145 (КПНЛ №145), Русанівського ліцею й Технічного ліцею НТУУ «КПІ».
Учасники заочного туру декілька тижнів працювали над розв’язанням складних задач із фізики. Конкурсні завдання потребували не тільки простих обчислень, а й вимагали від учасників застосування сучасних знань у галузі комп’ютерних технологій і програмування.
Для очного етапу олімпіади учасники зібралися на факультеті, аби презентувати доповіді за результатами розв’язків до фізичних задач, продемонструвати програмні коди й довести, що саме їхнє дослідження є найповнішим, а командні знання з фізики й програмування – найглибшими. Серед журі й організаторів олімпіади – викладачі й студенти з ФРЕКСу, фізичного факультету, Інституту високих технологій та Київського академічного університету. Експерти ретельно аналізували розв’язки, виконані учасниками команд за допомогою мов програмування C#, Python, C++, Pascal та JavaScript. Професійне журі відзначило, що всі команди продемонстрували високу майстерність, ґрунтовні фахові знання й злагоджену командну роботу, а призові місця вибороли вихованці УФМЛ і КПНЛ №145. Переможців нагородили почесними грамотами й цінними призами від спонсорів заходу.