DIGITAL CAMERAНим став відомий український вчений зі світовим ім’ям, член-кореспондент НАНУ, професор кафедри молекулярної біотехнології та біоінформатики Інституту високих технологій нашого університету Дмитро Говорун. Непересічний дослідник та надзвичайно талановитий викладач, Дмитро Миколайович упродовж останніх років посідає почесне високе місце найбільш рейтингового науковця Київського національного університету, а нещодавно за даними наукової бази Research Gate його визнано найцитованішим ученим України.

Портал Research Gate http://www.researchgate.net – міжнародна мережа, яка об’єднує півтора мільйони науковців різних спеціальностей з усіх куточків світу та дозволяє їм вільно обмінюватися науковою інформацією, забезпечуючи оперативний і безкоштовний доступ до публікацій. У власному профілі Research Gate професора Д. М. Говоруна розміщено дві сотні його основних публікацій, які процитовано міжнародною науковою спільнотою 1300 разів.

До наукової школи Д. М. Говоруна сьогодні активно долучаються студенти та аспіранти Інституту високих технологій, а сам він є своєрідним біофізичним центром тяжіння Інституту. Роботи, які виконуються під його керівництвом, пов’язані з дослідженнями фізико-хімічних властивостей ДНК та її компонентів методами обчислювальної біології.

Разом зі своєю ученицею, до речі, першою аспіранткою Інституту високих технологій, старшим науковим співробітником кафедри Ольгою Броварець Д. Говоруну вдалося за 7 років наполегливої роботи з’ясувати елементарні механізми спонтанних точкових мутацій ДНК. Їхні публікації на цю тематику цитуються чи не найінтенсивніше, бо відкривають карколомні перспективи, зокрема для новітніх біотехнологій та персоніфікованої медицини, а також для цілеспрямованого управління нестабільністю геному.

Вітаємо Дмитра Миколайовича з належним поціновуванням його наукових здобутків та щиро зичимо йому та його учням життєвої наснаги, нових творчих злетів і знахідок!

 

Колектив

Інституту високих технологій