20200301_090047712_iOSЛариса КІТ

Шлях до математичного Олімпу починається змалку. У кожного з переможців і учасників міжнародних математичних змагань була своя найперша олімпіада, з якої усе й почалося.
Не дивно, що більшість майбутніх математиків знайомляться з нашим Університетом ще в юні роки, адже саме тут для них проводять чимало профільних змагань.
– Перший семестр кожного навчального року багатий на цікаві та важливі події в житті юних математиків України, – розповідає натхненник олімпіадного руху, професор факультету комп’ютерних наук та кібернетики Богдан Рубльов. – Не стали винятком й осінь-зима 2019/2020. Це й відбір команд України на різні міжнародні змагання (жовтень 2019 року, 60 учасників з усієї України), і Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка (жовтень–листопад 2019 року, 200 учасників із 15 регіонів України), і Київський турнір математичних боїв імені Лесі Рубльової (вересень–грудень 2019 року, 750 учасників з усього Києва). Пишаємося тим, що всі ці заходи відбулися під егідою КНУ на базі факультетів та інститутів нашого Університету.
Як завжди, особливо яскравою була VIII міська олімпіада з математики для школярів 4–6 класів. Для більшості її учасників це було перше знайомство з позашкільними математичними змаганнями. У першому етапі олімпіади взяли участь: за 4-й клас – 113 учнів, за 5-й клас – 249 учнів та за 6-й клас – 216 учнів. У кожній паралелі були визначені переможці (загалом 200 школярів), які й з’їхалися на змагання другого етапу в перший день весни. Тут на них очікувала дуже цікава форма змагання – усна олімпіада. Її учасники не просто здають роботи і чекають на результат, а самі безпосередньо пояснюють свої розв’язання журі. Адже вміння відстоювати свою позицію, визнавати та вміти виправляти свої помилки – надзвичайно корисний і важливий досвід у житті юного математика.
В аудиторіях і коридорах механіко-математичного та факультету комп’ютерних наук та кібернетики 1 березня 2020 року було гамірно й велелюдно: 10-12-річні математики в пошуках правильного розв’язку непростих задач, палкі дуети олімпіадників із журі, схвильовані батьки в очікуванні своїх чад. Найцікавіше, що всі члени журі – студенти КНУ та школярі старших класів – колишні переможці олімпіад усіх рівнів. Саме на змаганнях такого формату їхній досвід найлегше передати юній зміні, яка на ходу вчиться доводити свою правоту й змагається за кожен бал.

Запрошуємо усіх небайдужих до математичного олімпіадного руху вболівальників, волонтерів, благодійників! Ваша увага та підтримка до подібних заходів є надважливою, особливо у рік математики, яким проголошений в Україні наступний, 2020/2021 навчальний рік.