Подорож у Рим 1Наталія Чичасова,
2 курс ОС «Магістр»

Пам’ятаючи про багатовіковий досвід Французької академії, ми, як випускники спеціальності «Історія мистецтв», неодмінно повинні були побачити місто, до якого роками приїздили великі художники, скульптори, архітектори і письменники. І нехай переможцями Римської премії ми не стали, але помилуватися на Вічне місто нам вдалося.
Ми відвідали безліч величних храмів і базилік, з яких особливо запам’яталася Санта-Марія-делла-Вітторіа, де можна знайти одну з найбільш значних скульптур Берініні «Екстаз Святої Терези». Ще запам’яталася дивовижна церква Іль Джезу.
Далі подорож привела нас до маленької, але могутньої держави-Ватикану. Собор Св. Петра, Пінакотека, «Афінська школа» Рафаеля, Сікстинська капела, музей сучасного мистецтва – все це було схоже на сон, в якому знайомі образи з книг і альбомів оживають у тебе на очах і можна годинами роздивлятися всі деталі.
Окремий день і місце в нашій подорожі зайняло відвідування римського форуму і Колізею. Неможливо передати відчуття від тихої і благородної величі цього місця. Воно змушує зупинитися і подумати, і саме тут ти розумієш, що обов’язково повернешся сюди.