6 стПрес-центр ІФ

100-річчя Березневого руху Кореї 1919 року проти японських колонізаторів відзначили в Інституті філології. Із нагоди річниці масового повстання відбувся захід, який організувала кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії. Вступне слово на події виголосив завідувач кафедри, професор Іван Бондаренко, який зауважив, що Україна та Корея мають схожі долі. Березневий рух розпочали корейські студенти, вимагаючи незалежності своєї країни. Подібне ми спостерігали 5 років тому в Україні, коли київські студенти стояли на Майдані.
Директор Корейського освітнього центру в Україні пан Ю Санбом розтлумачив історичний зміст Березневого руху та заохотив студентів вивчати корейську мову та культуру.
У межах заходу також відбулася презентація підручника викладача кафедри Юлії Ковальчук «Корея в описах західних авторів (ІХ-початок ХХ століття)». «Бути кореїстом – це не лише знати мову, а й розуміти культурний контекст», – зауважила автор підручника. Ідея написати таку працю виникла у пані Юлії ще у 2004 році, за часів її студентства, коли вона замислилася про те, як мало у світі знають про цю східну країну.