AntarctidaГоловним завданням ННІ «Інститут геології» є високоякісна підготовка фахівців, що допоможе студентам працевлаштуватися до найпрестижніших фірм і підприємств. Врешті-решт успішність навчального закладу визначається успіхами його випускників. Тому постійне підвищення якості навчального процесу є нашим головним завданням. ННІ «Інститут геології» – єдиний структурний підрозділ ВНЗ України геологічного напрямку, який готує магістрів за освітньо-науковими програмами (2 роки), інші університети здійснюють підготовку магістрів за освітньо-професійними програмами (1 рік), що знижує науковий рівень випускників магістратури. Саме тому на ринку праці особливим попитом користуються випускники нашого Інституту. Вони успішно працюють не тільки у вітчизняних виробничих і наукових установах, але й працевлаштовуються до іноземних фірм і підприємств. Зокрема, випускники Інституту працюють в академічних інститутах НАН України, ВНЗ України, структурних підрозділах Державного комітету геології та надр України, НАК «Нафтогаз України», численних вітчизняних фірмах і приватних підприємствах геологорозвідувальної галузі, таких закордонних фірмах, як Shell, Paradigm, ExxonMobil, BP, Schlumberger, Baker Hughes та інших. Їхня успішна кар’єра базується, насамперед, на високому рівні освіти, який вони отримують у стінах Інституту.
Геологи працюють в унікальних місцях нашої планети. Співробітники, викладачі, а з 2017 року й аспіранти стали учасниками наукових досліджень на українській станції «Академік Вернадський» (Антарктида). Завдяки їхнім зусиллям виявлені нові рудопрояви заліза та міді, а також прояви напівкоштовного та виробного каміння – яшм та епідозитів. Зараз застосовується георадарна зйомка для вивчення внутрішньої будови льодовиків та геологічних товщ західного узбережжя Антарктиди.
Активне залучення студентів до наукової роботи в Інституті геології починається вже з перших курсів із роботи у наукових гуртках і різних геологічних напрямків під керівництвом досвідчених викладачів. Творчий характер і дружня атмосфера закріплює та збагачує знання та вміння студентів, а також готує їх до розв’язання складних практичних завдань. Найкращий доказ високого рівня освіти в інституті – успішна участь студентів у міжнародних та всеукраїнських студентських конкурсах.