На економічному факультеті пройшла виставка «Тобі, моя Україно» Заслужених художників України Олександри та Миколи Теліженків.

Головна тема творчості Олександри Теліженко – авторський рушник. Пані Олександра розповіла, що на основі глибинного дослідження його історії, символіки, семантики, технік та художніх стилістик вона творить рушник модерний, образний, монументальний, здатний вписатися в сучасний інтер’єр чи стати мистецьким сувеніром, наповненим змістовною енергією добра.

«Витонченість його ліній і форм ставить автора на щабель першорядний серед майстрів народної творчості в Україні. Майстрів, котрі традицію бачать у її неперервності і розвої», – так охарактеризував її творчість відомий український мистецтвознавець Григорій Міщенко.

Рушники від О.Теліженко у виконанні віртуозних майстринь-вишивальниць її творчої майстерні розлітаються по всьому світові, несучи в нього частинки України. Тож не випадково вона є автором художньої розробки та наукової концепції Рушника Національної Єдності України, який вишивала вся Україна.

Микола Теліженко належить до кола тих митців, українськість у яких закладена генетично. У своїх пошуках Микола Теліженко звертається до сакральної та космологічної символіки українського народного мистецтва, зміст якої закорінений ще в прадавніх  цивілізаціях Наддніпрянщbни. Зокрема, в багатьох творах митець спирається на художньо-образні уявлення трипільців (цикл витинанок «Трипільська легенда», «Велесові перевесла», «Трипілля»). Економічний Теліженки

Представлені на виставці витинанки належать скоріше до витинальної графіки, оскільки тут явними є ознаки переходу від декоративно-прикладного до образотворчого мистецтва. Це переважно складні сюжетні композиції, для яких характерна виразність ліній, чіткість і ясність контурів, уміння передати і простір, і розвиток дії, а ще – просто дивовижна фантазія.

На виставці представлені рушники: «Роде наш красний», «Вогонь душі Тараса», «Червона Рута», «Козацьке бароко», «Покровський», «Сонечко», «Птахи», «Холодний яр», «Леля», «Оріяна», «Оратанія», вишиті картини: «Свою Україну любіть», «200 років Шевченку», «Думи мої»; витинанки: «Козак Мамай», «Думи мої», «В гостях у Мамая», «Або доля козача або життя собаче», «Ритми Майдану», «Холодний яр», «Земля Іловайська».