DSC_0112Випускники кафедри економічної кібернетики часто збираються у себе на батьківщині, згадують прекрасні студентські роки, проведені у Києві. На одній із таких зустрічей, пояснює Брігітта Кауерс, і виникла ідея відвідати рідний Університет на 50-ту річницю їхнього вступу.
Тут німецьких гостей зустріли в залі для прийому офіційних делегацій головного навчального корпусу. Учасниками зустрічі стали німецькі та українські випускники 1974 року, їхні викладачі, ректор КНУ Леонід Губерський, проректор Петро Бех та представники відділу міжнародного співробітництва.
– Надзвичайно приємно, що люди, які стали студентами п’ятдесят років тому, не забули свою alma mater, – відзначив у своєму вітальному слові ректор Леонід Губерський, – Не пригадую зустрічі такого масштабу в історії вищої школи України. Сьогодні ви тут, щоб зустрітися з тими, із ким ви навчалися й працювали в КНУ. Вважаю, що це найкраще свідоцтво того, наскільки цінною та міцною є дружба, яка зав’язалася між вами ще за часів студентської юності. Хочу переказати всім вам щирі вітання від ректорату й Вченої ради КНУ, а також усього колективу Університету!
Леонід Губерський розповів випускникам про основні віхи розвитку КНУ від часу завершення їхнього навчання, про науковий і міжнародний потенціал нашого навчального закладу, про візит і виступ перед студентами Університету федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель.
Німецьким гостям вручили унікальні подарунки: альбоми з копіями документів студентських років кожного з них, які зберігаються в архівах КНУ.
Зворушені увагою і приємними сюрпризами гості мали нагоду поспілкуватися зі своїми викладачами, присутніми на зустрічі: завідувачем кафедри економічної кібернетики Олександром Черняком, доцентом Іваном Коваленком, професорами Оленою Карагодовою й Олександром Наконечним. Згадували студентські роки:
– Перші роки навчання не були легкими, – зауважив Бернд Байер. – Адже опановувати вищу математику іноземною мовою непросто. Але завдяки викладачам, українським студентам і взаємодопомозі ми справилися. Київські однокурсники стали нашими друзями на все життя.
Випускники завжди по-особливому сприймають новини з України – країни їх студентської юності.
– Радіємо і плачемо разом із вами! – зізнається Брігітта Кауерс. – Серцем ми назавжди залишилися в Університеті.
Випускники-іноземці були щиро розчулені увагою й ретельною підготовкою адміністрації й колективу КНУ, теплотою зустрічі, радо спілкувалися зі своїми однолітками й викладачами та фотографувалися на згадку про цю неймовірну зустріч випускників із України та Німеччини.

Ми поставили кілька запитань докторЦІ Брігітті Кауерс,
одній із ініціаторОК зустрічі німецьких випускників

– Яке значення для Вашої кар’єри мав диплом КНУ?
– Ще під час навчання ми знали, де будемо працювати. Коли повернулися з Києва, на нас чекала робота. Випускників із дипломами СРСР дуже цінували через те, що вони серйозно вчилися. Не кожен із нас працював потім безпосередньо за спеціальністю, але кожен знайшов своє місце в житті – і в НДР, і після об’єднання Німеччини. Вважаю, що це пов’язано з нашим навчанням. Адже ми не тільки добре опанували математику й програмування, а й були навчені розв’язувати будь-які задачі й проблеми, не відступати перед труднощами. На мою думку, саме в цьому таємниця нашого життєвого успіху – і в тодішній Німеччині, і в нинішній.
– Що саме Вам найчастіше згадується зі студентських років?
–У мене так багато гарних спогадів про Київ і Університет! Найбільше пригадується тепле ставлення українців до нас. Наші викладачі були до нас дуже доброзичливі й уважні. Звичайно, вони так хотіли, аби ми повезли додому якнайкращі знання! Тож докладали неймовірних зусиль і вони, і ми. А дружба й теплі стосунки залишилися з нами назавжди. З Тетяною Хіміч ми дружимо ось уже 50 років!
– Чи був у Вас викладач, якому Ви завдячуєте своїми успіхами у професії?
– Їх було чимало, пам’ятаю всіх. Олену Карагодову, Івана Коваленка, Людмилу Корнілову. Дуже приємно пригадати предмети, які викладали нам Володимир Малиновський (математична логіка) і Юрій Попов (теорія ймовірності). Вони докладали стільки зусиль, аби кожен із нас опанував ці складні курси!

Спілкувалася Лариса КІТ