ЮляДля міжнародного гросмейстера серед жінок і чемпіонки України з шахів Юлії Осьмак 2018 рік був вдалим. Вона дебютувала на Всесвітній шаховій олімпіаді в Батумі, звідки привезла срібну медаль. У вільний від змагань час продовжувала навчатися в Інституті високих технологій КНУ, знялася у передачі «Олімпійські історії». Наступного року планує закріпитися у збірній, вступити до магістратури, відвідати якусь із буддистських країн. За свої 20 років Юля побувала на шахових змаганнях у 24 країнах, але з них – жодної буддистської. Найкращим новорічним подарунком вважала б поїздку на якийсь престижний шаховий турнір:)
Шахи для Юлі – насамперед гра, яка подобається їй із трьох років. По тому, скільки часу треба висидіти за дошкою, витримувати психологічні навантаження – це також спорт. Шахи – завжди свято для Юлі. Тільки не тоді, коли програєш. Але програш – плацдарм для нових успіхів!
Основна проблема шахових турнірів – читерство, розповідає Юля. Читери – шахісти, які піддалися спокусі недоброчесного використання комп’ютерової допомоги. Їх нескладно помітити – складно довести їхню недоброчесність. Побажаймо Юлії нових перемог за шахівницею і поменше читерів серед суперників і суперниць!